Short Link
Zoom In
Zoom Out

کیهان کلهر هنرمند سال «گلوبال فست» شد

«کیهان کلهر» آهنگساز و نوازنده سرشناس کشور، برنده‌ی جایزه «گلوبال فست ۲۰۲۰» شد.

در مراسم اهدای این جایزه که بدون حضور کیهان کلهر، در نیویورک برگزار شد، جایزه «هنرمند سال» به این موزیسین رسید. همچنین «تام اشنابل» در بخش «تأثیرگذاری» و «لیزا استافورد» در بخش «کار سازنده»، هر دو از امریکا، موفق به دریافت جایزه گلوبال فست شدند.

در متنی که به نقل از برگزارکنندگان این جایزه جهانی منتشر شده، آمده است: «ما مفتخریم از سه هنرمند برتر در جشنواره جهانی فست ۲۰۲۰ تقدیر به عمل آوریم. کیهان کلهر، تام اشنابل و لیزا استنفورد؛ برای مشارکت‌های منحصر به فرد، چشمگیر و انگیزشی شما در عرصه هنر از شما سپاس‌گزاریم.»

globalFEST در توضیح مأموریت خود چنین آورده است: «گلوبال فست معتقد است که موسیقی می‌تواند یک محرکه به سوی جامعه‌ای باشد که «تنوع فرهنگی» را به عنوان منبع «وحدت» و نه «تفرقه»، می‌شناسد. با انتقال موسیقی بین‌المللی به مرکز حوزه هنرهای نمایشی، گلوبال فست یک اکوسیستم قوی و پایدار برای موسیقی جهانی در ایالات متحده ایجاد می‌کند.»

کیهان کلهر پیش از این در سال ۲۰۱۹ برنده نوزدهمین جایزه جهانی هنرمند سال «وومکس» شده بود. او همچنین در آلبوم "Sing Me Home" از گروه «راه ابریشم» که در سال ۲۰۱۷ برنده جایزه گرمی شده، همکاری داشته است. 

کلهر جایزه‌اش را به شجریان تقدیم کرد

کلهر جایزه‌اش را به شجریان تقدیم کرد

کیهان کلهر، اهنگساز و نوازنده کمانچه جایزه وومکس خود را به محمدرضا شجریان تقدیم کرد .
اجرای کیهان کلهر و اردال ارزنجان در اختتامیه وومکس

اجرای کیهان کلهر و اردال ارزنجان در اختتامیه وومکس

در بخش پایانی مراسم وومکس 2019، کیهان کلهر و اردال ارزنجان به اجرای برنامه پرداختند.
جایزه هنرمند سال وومکس در دستان کیهان کلهر

جایزه هنرمند سال وومکس در دستان کیهان کلهر

نوزدهمین جایزه جهانی موسیقی وومکس به کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده کمانچه و سه‌تار اهدا شد.