Short Link
Zoom In
Zoom Out

هنرمندان دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی معرفی شدند

اسامی راه‌یافتگان به دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران در قالب اجراهای تکنوازی، گروه‌نوازی و بازی‌های سنتی و آیینی اعلام شد.

به گزارش آدیفا، احمد صدری در گفت‌وگو با ستاد خبری دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اعلام کرد: امسال در جشنواره موسیقی نواحی ایران میزبان تمام اقوام ایرانی خواهیم بود؛ به‌گونه‌ای که از 20 استان کشور بیش از 200 هنرمند روی صحنه خواهند رفت و اجراها به‌صورت تکنوازی، گروه‌نوازی و بازی‌های سنتی و آیینی برگزار خواهد شد.

دبیر دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران ادامه داد: یکی از اتفاقات جشنواره امسال، حضور نفرات اول گروه سنی «ج» جشنواره موسیقی جوان خواهد بود. جشنواره موسیقی نواحی امسال، میزبان این هنرمندان جوان خواهد بود که اجراهای‌شان اغلب به‌صورت تکنوازی روی صحنه خواهد رفت.

صدری همچنین درباره حضور کشورهای خارجی در جشنواره امسال نیز توضیح داد: در حوزه «ایران فرهنگی» دو گروه از ترکیه و یک گروه نیز از افغانستان خواهیم داشت.

او در ادامه سخنانش از حمایت جشنواره دوازدهم از 35 دانشجوی موسیقی نیز خبر داد و افزود: یکی دیگر از اتفاقات خوب جشنواره امسال این است که تعدادی از دانشجویان رشته اتنوموزیکولوژی میهمان ما در طول برگزاری جشنواره خواهند بود و تحت نظارت دکتر مریم قره‌سو (عضو شورای سیاستگذاری و هیئت انتخاب جشنواره) یک کارگاه عملی را در طول جشنواره خواهند داشت. ما امکانات کاملاً رایگان در اختیار 35 دانشجو قرار داده‌‌ایم تا در جشنواره در زمینه «مستندپرتره»، پژوهش و نقد، کار عملی داشته باشند. از آنجایی که در نظر داشتم بهترین امکانات در اختیار این دانشجویان قرار بگیرد، سعی کردم تعداد محدودتری از این دانشجویان را با خودمان همراه کنیم.

خوان‌ها و خاندان‌های هنری در فضای بسته و بازی‌های سنتی و آیینی در فضای باز برگزار خواهد شد. تفاوت فضای اجرا به‌معنی برتری گروهی بر گروه دیگر نیست؛ بلکه به اقتضای محتوای اجرا بر‌می‌شود.

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از تاریخ 16 تا 19 آبان‌ماه در شهر کرمان و در گستره ملی به‌صورت غیررقابتی برگزار خواهد ‌شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران/ گزارش تصویری روز دوم

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران/ گزارش تصویری روز دوم

دومین روز از جشنواره موسیقی نواحی ایران به روایت تصویر که در کرمان برگزار شده.
 آغاز دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران/گزارش تصویری روز اول

آغاز دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران/گزارش تصویری روز اول

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، 16 آبان ماه کار خود را در کرمان آغاز کرد.