Short Link
Zoom In
Zoom Out

علیرضا قربانی هم واکنش نشان داد/ آنها در تلاش هستند که شیرینی این رویداد خاص را تلخ کنند

علیرضا قربانی در پی حواشی حضور او به همراه همایون شجریان در مرکز خرید ایران مال، واکنش نشان داد.

حضورعلیرضا قربانی و همایون شجریان در مرکز خرید ایران مال برای تهیه عکس و تصاویر مرتبط با مراسم رونمایی آلبوم افسانه چشم‌هایت انتقادهای زیادی در پی داشت تا جایی که همایون شجریان با انتشار بیانه ای به این موضوع واکنش نشان داد.

بیشتر بخوانید:

علیرضا قربانی نیز دست به قلم شد و ضمن اشاره به بیانیه همایون شجریان چنین نوشت:

«ما سرخوشان مست دل از دست داده‌ایم
هم‌راز عشق و هم‌نفس جام باده‌ایم
بر ما بسی کمان ملامت کشیده‌اند
تا کار خود بر ابروی جانان گشاده‌ایم

دوست و برادر عزیزم، همایون شجریان به تازگی در بیانیه‌ای که منتشر کرده است، گلایه‌هایی را مطرح کرده که خبر از داستانی بلند و دردی مشترک دارد. دردی که این روزها گریبان بسیاری از هنرمندان را که چون او با جان و دل برای مردمان‌شان نفس می‌کشند و همت می‌کنند گرفته است. دشواری که همایونِ خویشتندار و صبور را به گلایه وا داشت، تجربه مشترک امروز بسیاری از ما است. اندک کسانی هر از چندگاهی با قلم و عمل‌شان موجب رنجش خاطر اهالی هنر و فرهنگ می‌شوند و سال‌هاست که ما از دست و زبان آنها در امان نیستیم.آنها در تلاش هستند که شیرینی این رویداد خاص را که در موسیقی ایران کم نظیر است، برای ما تلخ کنند؛ که به لطف شما مردمان نازنین چنین نخواهد شد و ما با همت و پشت‌گرمی بیشتری در مسیر هنر و فرهنگ سرزمین‌مان، تمام آن‌چه را در توان داریم تقدیم خواهیم کرد.

اما در مورد حواشی پیش آمده لازم است که نکاتی را به صورت شفاف بیان کنم:
۱-پروژه افسانه چشم‌هایت همانطور که در تبلیغات هم مطرح شده است توسط یک حامی مالی (اسپانسر) و حقیقتا با یک نگاه فرهنگی حمایت می‌شود و غیر از آن هیچ شخص حقیقی یا حقوقی دخل و تصرفی در پروژه ندارد. استفاده از یک مکان خاص برای فیلم‌برداری صرفا به پیشنهاد مدیرهنری و کارگردان تصویری پروژه بوده و بر اساس معیارهای دیداری متناسب با شعر و ادب و زیبایی بصری انتخاب شده است.

۲-ما نیز مانند دیگر مردمان عزیزمان در سال‌های گذشته، از فسادهای مالی و غیرمالی که در کشور اتفاق افتاده، رنجیده خاطر هستیم و امیدواریم به زودی به تمام تخلفات و حقوق از دست رفته مردم در تمامی موارد رسیدگی شود. اما در این مورد خاص نه ما چنین گمانی را در مورد محل فیلمبرداری داشتیم و نه مطالب اثبات شده‌ای در این زمینه وجود داشت که ما از آن اطلاع داشته باشیم.

۳-از تمام آنهایی که دلسوزانه و مستدل موضوعی را تذکر می‌دهند یا با نیک‌اندیشی در موردی نوشته‌اند و گفته‌اند، حقیقتا سپاسگزاریم. 
اما از بعضی هم که اسم و رسم و منافع گروهی آنها بر ما پوشیده نیست، اگر با بدخواهی در این مورد گفتند و نوشتند، و هدفشان جز ضربه زدن به اعتبار هنرمندان و آسیب زدن به فرهنگ و هنر کهن ماست، نخواهیم گذشت و امیدواریم با رجوع به اخلاق و کرامت انسانی بیاموزند هرگز انتقاد سازنده را با غرض‌ورزی و کینه آغشته نسازند.
با مهر،
علیرضا قربانی
آبان ۹۸»

افسانه چشم‌هایت باز هم درگیر حاشیه

افسانه چشم‌هایت باز هم درگیر حاشیه

معرفی اشتباه شعر «افسوس» به‌عنوان اثری از هوشنگ ابتهاج در آلبوم افسانه چشم‌هایت باز هم برای این آلبوم حاشیه ساز شد.
آغاز پیش‌فروش افسانه چشم‌هایت

آغاز پیش‌فروش افسانه چشم‌هایت

پیش فروش اینترنتی آلبوم «افسانه چشم‌هایت» به آهنگسازی مهیار علیزاده و خوانندگی علیرضا قربانی و همایون شجریان از امروز شنبه یازدهم آبان ماه آغاز شد.
واکنش همایون شجریان به انتقادها به عکس مشترک او و علیرضا قربانی در ایران مال

واکنش همایون شجریان به انتقادها به عکس مشترک او و علیرضا قربانی در ایران مال

همایون شجریان در صفحه اینستاگرام خود به انتقادهایی که نسبت به حضور او و علیرضا قربانی در مرکز خرید ایران مال شده است واکنش نشان داد.
یک شنیدنی دیدنی/ آلبوم مشترک علیرضا قربانی و همایون شجریان

یک شنیدنی دیدنی/ آلبوم مشترک علیرضا قربانی و همایون شجریان

نخستین همکاری مشترک علیرضا قربانی و همایون شجریان بعد از گذشت پنج سال از انتشار اولین خبرها سرانجام با نام «افسانه چشم‌هایت» منتشر می شود.