Short Link
Zoom In
Zoom Out

کلهر جایزه‌اش را به شجریان تقدیم کرد

کیهان کلهر، اهنگساز و نوازنده کمانچه جایزه وومکس خود را به محمدرضا شجریان تقدیم کرد .

دیروز در شهر تامپر فنلاند جایزه جهانی موسیقی "وومکس" طی مراسمی به کیهان کلهر، آهنگساز و نوازنده کمانچه و سه‌تار ایرانی اهدا شد. او، به نوبه خود این جایزه را به محمدرضا شجریان، استاد موسیقی ایرانی تقدیم کرد.‏

کلهر پس از دریافت جایزه وومکس هنرمند سال، بیان کرد: "معمولا پیش نمی‌آید که انسان وقتی زنده است مورد تجلیل واقع شود. از این رو بسیار مفتخرم و تحت تاثیر قرار گرفتم، هرچند من این جایزه را یک دستاورد شخصی محسوب نمی‌کنم. سال‌های بسیاری مرارت، دانش و پشتکار، پیشینه موسیقی ایرانی است که من محصولِ آن گذشته و پیشینه هستم. امروز مفتخرم که این جایزه را از طرف تمام جامعه موسیقی ایرانی می‌پذیرم و به نمایندگی از جامعه موسیقی ایرانی آن را به استاد محمدرضا شجریان، استاد بزرگ موسیقی ایرانی که چند سالی است در بستر بیماری است و دلتنگ شنیدن صدایشان و بودنشان هستیم، تقدیم می‌کنم. امیدورم که حالشان خوب باشد و این هدیه را بزرگوارانه از من بپذیرند."

همایون شجریان، خواننده و پسر محمدرضا شجریان در پستی اینستاگرامی از این اقدام کیهان کلهر قدردانی کرده است: "تبریک بسیار کیهان جان همانطور که اشاره کردی پدر هنوز مراحل بیماری شان را میگذرانند، و متاسفانه در شرایطی نیستند که دست به قلم شوند. مانند همیشه در اوج باشی و افتخار آفرین برای هنر این سرزمین و دوستدارانش. سپاسگزار از محبت و معرفتت"

کیهان کلهر هنرمند سال «گلوبال فست» شد

کیهان کلهر هنرمند سال «گلوبال فست» شد

«کیهان کلهر» آهنگساز و نوازنده سرشناس کشور، برنده‌ی جایزه «گلوبال فست ۲۰۲۰» شد.
اجرای کیهان کلهر و اردال ارزنجان در اختتامیه وومکس

اجرای کیهان کلهر و اردال ارزنجان در اختتامیه وومکس

در بخش پایانی مراسم وومکس 2019، کیهان کلهر و اردال ارزنجان به اجرای برنامه پرداختند.
جایزه هنرمند سال وومکس در دستان کیهان کلهر

جایزه هنرمند سال وومکس در دستان کیهان کلهر

نوزدهمین جایزه جهانی موسیقی وومکس به کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده کمانچه و سه‌تار اهدا شد.