Short Link
Zoom In
Zoom Out

افتخارآفرینی گروه موسیقی «کهن ساز» در فستیوال جهانی ارمنستان

گروه کهن ساز عنوان THE BEST MUSIC را از فستیوال بین المللی موسیقی AUTUMN YEREVAN در کشور ارمنستان کسب کرد.

کامبیز مفتاحی آهنگساز و نوازنده سه‌تار با اعلام این خبر گفت: گروه «کهن‌ساز در سال 1393 و با محوریت ساز سه‌تار تأسیس شده و تاکنون کنسرت‌های متعددی در سالن‌های مختلف تهران برگزار کرده است.

وی درباره موفقیت گروه کهن‌ساز گفت: این گروه به تازگی عنوان THE BEST MUSIC از فستیوال جهانی موسیقی AUTUMN YEREVAN در کشور ارمنستان را کسب کرده است. «کهن ساز» با حضور گروه‌هایی از کشورهای استونی، گرجستان، روسیه، ایران و ارمنستان، مهرماه 98 (4 تا 9 اکتبر 2019) در شهر ایروان ارمنستان به رقابت پرداخت.

مفتاحی درباره نوازندگان این گروه موسیقی توضیح داد: شالوده اصلی گروه «کهن‌ساز» را در این فستیوال، شاخه سه‌تار نوازان این گروه تشکیل می‌دادند که در خرداد 1398 تأسیس شده است.

این نوازنده درباره قطعاتی که توسط گروه «کهن‌ساز» در این فستیوال اجرا شده است،‌ گفت: پنج ضربی کودکان خورشید (اصفهان)، تصنیف راست بگو (نوا) و تصنیف برون از دیده‌ها (اصفهان) قطعاتی از آثار به اجرا درآمده من در این جشنواره‌اند.

اعضای گروه کهن‌ساز را در این فستیوال، کامبیز مفتاحی «سرپرست و نوازنده سه‌تار»، احسان حاجی باشی «نوازنده سه‌تار»، آزاده تیرانداز «نوازنده سه‌تار و خواننده»، آرمان زمان‌زاده «نوازنده سه‌تار»، مهدی خاوری «نوازنده سه‌تار»، نازنین تن‌ساز «نوازنده عود»، پدرام سلیمانی «نوازنده دف و کوزه» و کیامهر مفتاحی «نوازنده 10 ساله تنبک‌» تشکیل می‌دادند.